W Japonii doszło do erupcji jednego z największych masywów wulkanicznych na świecie [WIDEO]

2021-10-20 13:03
W Japonii doszło do erupcji jednego z największych masywów wulkanicznych na świecie [WIDEO]
Autor: Twitter/tanso

Do bardzo spektakularnego zjawiska doszło w środę w Japonii. W największym w tym kraju i jednym z największych na świecie masywów wulkanicznych doszło do erupcji góry zwanej "Aso". Kamery zarejestrowały moment, w którym wulkan wyrzuca z siebie chmury popiołu.

Niecodzienna sytuacja w Japonii. Doszło tam do erupcji wulkanu Aso, który znajduje się na terenie jednego z największych na świecie masywów wulkanicznych. Całość wyglądała bardzo widowiskowo. Wszystko nagrały kamery skierowane w kierunku masywu.

Jak poinformowała Japońska Agencja Meteorologiczna erupcja w kraterze Nakadake 1 nastąpiła w środę o godz. 11.43 czasu lokalnego.

Na umieszczonym w internecie nagraniu widać jak popioły wulkaniczne wydobywają się na wysokość około 3,5 tys. metrów w odległości kilometra od krateru.

- Poziom alarmu wulkanicznego został podniesiony do trzeciego stopnia w pięciostopniowej skali. Lokalna społeczność jest proszona o zachowanie należytego dystansu wobec góry Aso i jej sąsiedztwa - czytamy w depeszy Polskiej Agencji Prasowej.

Rzecznik japońskiego rządu poinformował, że nie potwierdzono żadnych ofiar wybuchu wulkanu.

Sedno Sprawy - Michał Woś