W weekend ostre ochłodzenie z opadami śniegu i mrozem

2023-03-29 22:16
Dynamika zmian w pogodzie poraża. Szykuje się kolejne załamanie! Zima nie chce odejść, choć wiosna napiera
Autor: Domokus/cc0/Pixabay.com Pod koniec marca mieliśmy już jedno załamanie pogody, ale na początku kwietnia szykuje się kolejne

Meteorolodzy nie mają dobrych wieści dla tych, którzy cieszyli się na myśl o wiosennej aurze i wysokich temperaturach. Zanim przyjdzie prawdziwa wiosna, czek nas jeszcze mróz i opady śniegu. Synoptycy zapowiadają ochłodzenie.

Niedawno blisko 20 stopni na plusie a zaraz po tym... śnieg i temperatura na minusie. Wiele wskazuje na to, że taka pogoda, choć mało wiosenna, zostanie z nami na dłużej. 

Jak podaje portal Twoja Pogoda, W czwartek (30.03) czeka nas co prawda duże ocieplenie, które jednak ograniczy się głównie do zachodnich województw. Tam termometry pokażą od 15 do 20 stopni. Na wschodzie będzie zdecydowanie chłodniej, przeważnie od 5 do 10 stopni. Niesetty, na tym dobre wieści się kończą. 

Jak podaje portal, w piątek (31.03) jedna strefa opadów nas opuści, a nadejdzie kolejna. Na szczęście trochę przejaśnień się pojawi. Pierwszy weekend kwietnia przyniesie nam większe ochłodzenie i powrót akcentów zimowych. W sobotę (1.04) jeszcze sporo opadów deszczu z niewielkimi przejaśnieniami. Termometry wskażą od 5 do 10 stopni. 

Najgorzej będzie w niedzielę, kiedy na termometrach zobaczymy nawet 0 stopni. Zamiast deszczu zacznie prószyć śnieg, który na południu będzie obfity.