Wakacje kredytowe w Polsce. Składanie wniosków już możliwe

2022-07-29 12:33
Masz tylko kilka dni! Sprawdź, do kiedy złożyć wniosek o wakacje kredytowe
Autor: pixabay.com Masz tylko kilka dni! Sprawdź, do kiedy złożyć wniosek o wakacje kredytowe

Zainteresowanie jest olbrzymie! To dobre rozwiązanie i warto z niego skorzystać - tak o tzw. wakacjach kredytowych mówią ekonomiści. Od piątku 29 lipca można składać wnioski o zawieszenie spłacania rat kredytu hipotecznego na nawet 8 miesięcy. Jak to zrobić?

Wakacje kredytowe w Polsce

Od piątku 29 lipca można składać wnioski o wakacje kredytowe. To pomoc dla kredytobiorców, których raty znacznie wzrosły ze względu na podwyżki stóp procentowych.

Czytaj także: Wakacje kredytowe: Od kiedy można składać wnioski?

- Jeżeli mamy taką możliwość, to dobrze, by nie wydawać tych zaoszczędzonych pieniędzy na niepotrzebne cele - mówi ekonomista, Jarosław Janecki. - W tym momencie należałoby dodatkowo, niejako w tym okresie zawieszenia spłaty, dodatkowo spłacić kredyt, kwotę kapitału, tak, żeby w przyszłości tego kapitału było mniej do spłacenia - dodaje.

Trzeba pamiętać jednak, że wakacje kredytowe, to nie tylko plusy. 

- Wadą korzystania z wakacji kredytowych jest to, że wydłuża się nam okres spłaty kredytu. Więc w sytuacji, gdzie chcielibyśmy się pozbyć kredytu, nie myśleć już o nim, no to ta sytuacja nie będzie miała szybko miejsca - tłumaczy ekspert.

Aby skorzystać z wakacji kredytowych trzeba najpierw złożyć w banku odpowiedni wniosek. W większości firm jest to możliwe zarówno w placówce, jak i przez internet.