Ważna umowa Ministerstwa Obrony narodowej. Wojskowe cysterny dla czołgów
-" Logistyka nie jest wszystkim, ale wszystko bez logistyki jest niczym”. MON podpisał "bardzo ważną umowę" dotyczącą właśnie logistyki i zabezpieczenia logistycznego dla polskiej armii. Umowa dotyczy zakupu dobrych, najlepszych cystern paliwowych służących do transportu, przechowywania i tankowania, benzyny, oleju napędowego, paliwa lotniczego dla pojazdów, różnego rodzaju maszyn czy statków powietrznych.
Te cysterny paliwowe będą służyć w pododdziałach, które użytkują czołgi K2, armatohaubice K9, wyrzutnie Homar-K, będą służyć w pododdziałach Marynarki Wojennej RP, Wojsk Specjalnych czy w jednostkach Inspektoratu Wsparcia
– powiedział wicepremier W. Kosiniak – Kamysz podczas podpisania umowy na dostawę sprzętu dla Wojska Polskiego.
W środę, 4 grudnia br. w siedzibie MON w Warszawie, Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier-minister obrony narodowej oraz Paweł Bejda, sekretarz stanu, wzięli udział w podpisaniu umowy na dostawę kilkuset cystern dla Wojska Polskiego.
Polecany artykuł:
700 milionów zł ta pierwsza część, która będzie dostarczona w pierwszej kolejności w latach 2026-2028. 215 cystern paliwowych i opcjonalnie 105 cystern. Ta wartość kontraktu może wynieść 350 milionów złotych. Ponad miliard złotych przeznaczamy na logistykę, na sprzęt najlepszej jakości. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować firmie Celtech, która jest sprawdzonym partnerem na rynku krajowym. Jest polską firmą założoną w 2001 roku. Założyli ją ci, którzy są nie tylko ekspertami ale przede wszystkim pasjonatami w dziedzinie zabezpieczenia logistycznego takich jak cysterny, wozy do tankowania
- mówił wicepremier W. Kosiniak – Kamysz.
Cysterna dystrybutor paliwowy typu CD-10s spełnia wymagania umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR) oraz jest wyposażona m.in. w system odbioru oparów (tzw. wahadło gazowe), co zapewnia kompatybilność z wojskową i cywilną infrastrukturą paliwową.
Źródło: MON