Wizyta kanclerz Angeli Merkel: "Premier powinien zażądać reparacji"

2021-09-10 19:10
Zadała Morawieckiemu niewygodne pytanie. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała!
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Zadała Morawieckiemu niewygodne pytanie. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała!

W sobotę 11 września odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. - Premier powinien zażądać reparacji od niemieckiej kanclerz, mówi Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski. Jak uzasadnia swoją decyzję?

Reparacje wojenne

Poseł Solidarnej Polski uważa, że sobotnie spotkanie Mateusza Morawieckiego z Angelą Merkel jest świetną okazją do poruszenia tej bardzo ważnej, jak podkreśla, kwestii. - Wierzę w to i mam takie - nie ukrywam również jako poseł Zjednoczonej Prawicy - oczekiwania wobec pana premiera Mateusza Morawieckiego, żeby jutro, w tę ostatnią wizytę pani kanclerz Angeli Merkel, złożył oficjalną notę dyplomatyczną ws. reparacji - powiedział Janusz Kowalski.

Czytaj także: Janusz Kowalski w "Sednie Sprawy": Trzeba sobie zadać pytanie, czy Unia jest dobrym miejscem dla Polski

Wizyta kanclerz Angeli Merkel w Polsce

- Spotkanie w Warszawie będzie okazją do podsumowania aktualnych kwestii dwustronnych i odnotowania problematycznych kwestii we wzajemnych relacjach. Rozmówcy omówią bieżące kwestie europejskie, takie jak zapobieganie skutkom pandemii COVID-19 i ochrona zewnętrznych granic UE.

Spotkanie będzie też okazją do poruszenia tematów związanych z polityką klimatyczną UE i rozmów o kwestiach wschodnich w kontekście ostatnich wizyt kanclerz A. Merkel w Moskwie i w Kijowie - czytamy na oficjalnej stronie rządu.