Wojciech Skurkiewicz w Sednie Sprawy: Bayraktary w przyszłym roku na wyposażeniu polskiej armii

2022-03-11 11:48
Wojciech Skurkiewicz w Sednie Sprawy:  Bayraktary w przyszłym roku na wyposażeniu polskiej armii
Autor: youtube.com

W przyszłym roku na wyposażeniu polskiej armii będą zakupione już drony Bayraktar, mówi wiceszef MON. Wojciech Skurkiewicz podkreśla, że wojna na Ukrainie pokazała jak skuteczne są te, produkowane przez Turcję, bezzałogowce. Ilu byłych Polskich żołnierzy chce walczyć z Rosjanami. Więcej w dzisiejszym artykule.

Stan rosyjskiej armii 

"Każdy konflikt, który odbywa się, zwłaszcza blisko naszej granicy jest analizowany. Nie tylko przez stronę wojską ale i przez Sojusz Północnoatlantycki. Na wnioski przyjdzie czas dla analityków" - podkreślał podczas rozmowy w Sednie Sprawy Wojciech Skurkiewicz.

Jak dodawała, Rosja ma olbrzymi potencjał jeżeli chodzi o zasoby ludzkie.

Przyjmując te wartości które podaje armia ukraińska każdego dnia dotycząca zgonów i niewoli - 12 tysięcy rosyjskich żołnierzy zostało wyeliminowanych z pola walki. Widać, że to żołnierze słabo wyszkoleni, z poboru.

Ochrona przeciw lotnicza Polski 

"Proszę zauważyć jakie spustoszenie w rosyjskiej prowadzą tureckie Bayraktary. Zakupiliśmy je w maju ubiegłego roku, spotkało się to z olbrzymia krytyka opozycji. Bayraktary w roku 2023 wejdą na wyposażenie polskiego wojska"

Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy. 

Sedno Sprawy - Wojciech Skurkiewicz