Wojna na Ukrainie. Wojska rosyjskie weszły do Mikołajowa. Próby natarcia zostały odparte

2022-03-04 12:52
Wojna na Ukrainie. Wojska rosyjskie weszły do Mikołajowa
Autor: twitter.com

Rosyjskie wojska weszły do Mikołajowa na południu Ukrainy, trwają walki - poinformował w piątek szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim, cytowany przez agencję Reutera. Próby natarcia zostały jednak odparte.

Wojna na Ukrainie. Wojska rosyjskie weszło do Mikołajowa 

Rosyjskie wojska weszły do Mikołajowa na południu Ukrainy. Agencja Reutera poinformowała, że w mieście trwają walki z wojskiem rosyjskim. Próby rosyjskiego natarcia bezpośrednio na miasto Mikołajów na południu Ukrainy zostały odparte - oświadczył w piątek doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Ołeksij Arestowycz, cytowany przez PAP. Zapewnił też, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla Odessy, a sytuacja w częściowo okrążonym przez rosyjskie wojska Mariupolu jest pod kontrolą.

Mikołajów to ważny port i ośrodek przemysłu stoczniowego. Miasto jest położone niedaleko jego ujścia do Morza Czarnego.

Dramatyczna sytuacja jest z kolei w Mariupolu. W mieście nie ma łączności mobilnej, prądu, wody i ogrzewania. Wiceburmistrz miasta powiedział, że przez 40 godzin Rosjanie bez przerwy atakowali. Nie wiadomo, ile osób zginęło, bo "nie można zebrać ciał". Z kolei w wyniku bombardowania Czernihowa przez rosyjskie lotnictwo zginęło 47 osób.