Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach. Cztery osoby trafiły do szpitala, dwie są wciąż poszukiwane

2023-01-27 13:26
Zdjęcia z miejsca eksplozji budynku w Katowicach
Autor: Katarzyna Gruchlik-Kapusta

Do wybuchu w budynku plebani przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopienicach doszło w piątek (27 stycznia) około godziny 8:30. Budynek, w którym doszło do eksplozji ma cztery kondygnacje. Kamienica uległa zawaleniu.

Katowicach doszło do wybuchu gazu w piątek (27 stycznia). W wyniku potężnej eksplozji budynek uległ całkowitemu zawaleniu. „To budynek czterokondygnacyjny. W chwili wybuchu było tam osiem osób, siedem osób zostało ewakuowanych; jednej osoby poszukujemy do tej pory” – powiedział podczas briefingu prasowego zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Synowiec.

„To budynek czterokondygnacyjny. W chwili wybuchu było tam osiem osób, siedem osób zostało ewakuowanych; jednej osoby poszukujemy do tej pory”

– powiedział podczas briefingu prasowego zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Synowiec.

W akcję poszukiwawczą zaangażowanych jest 26 zastępów straży pożarnej; ok. 100 strażaków. „Przeszukujemy gruzowisko z wykorzystaniem psów poszukiwawczych; dalsze działania będą polegały na ręcznym odgruzowywaniu”– dodał strażak. 

Jak podaje PAP, służbom biorącym udział w akcji dziękował prezydent Katowic Marcin Krupa, który również przyjechał na miejsce.

„Myślę że, dzięki temu udało się uratować siedem osób, które zostały wyprowadzone z budynku. Jak państwo słyszeli, trwają poszukiwania ósmej osoby, która gdzieś prawdopodobnie w tych zgliszczach przebywa. Mam nadzieję, że zakończy się to sukcesem, czyli uratujemy tę osobę” - powiedział Krupa.