Wyrzutnie Patriot. "Rozmowy jeszcze się nie skończyły"

2022-12-01 21:24
Wyrzutnie Patriot. Rozmowy jeszcze się nie skończyły
Autor: Twittter.com/MON Wyrzutnie Patriot. "Rozmowy jeszcze się nie skończyły"

- To oficerowie wojsk przeciwrakietowych rekomendowali, by wyrzutnie Patriot trafiły na Ukrainę - mówi Mariusz Błaszczak. Minister Obrony Narodowej odpowiadając w Sejmie na pytania opozycji, podkreślał, że rozmowy ze stroną niemiecką nie zostały przerwane.

Wciąż trwają rozmowy ze stroną niemiecką ws. wyrzutni Patriot. 

- Wczoraj ponownie rozmawiałem z niemiecką minister obrony i przekonywałem, że rozstawienie wyrzutni Patriot na Ukrainie zwiększy bezpieczeństwo zarówno Polski, jak i naszych sąsiadów. Zaproponowała, że przedstawi tę propozycję w ramach niemieckiego rządu - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Czytaj także: Czy tegoroczna zima będzie mroźna? Takiej pogody nie było od 56 lat

Czesław Mroczek, wiceminister obrony za rządów Platformy twierdzi, że propozycji takich, jak niemieckiego rządu, nie można odrzucać.

- Nie było tak wielkiego zagrożenia rakietowego w historii Polski, jakie mamy w tej chwili. Jak można odmawiać przyjęcia wsparcia sojuszniczego, kiedy życie i zdrowie Polaków jest zagrożone - powiedział.

Szef MON doprecyzował, że Niemcy zaproponowali Polsce ulokowanie ośmiu wyrzutni Patriot przy granicy z Ukrainą. Dzisiaj odbyły się rozmowy Mariusza Błaszczaka z Wysokim Przedstawicielem UE ??ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa J. Borrellem.