Wysokie temperatury coraz bliżej Polski. Kiedy możemy spodziewać się upałów?

2022-06-02 8:36
Temperatura wzrośnie o blisko 30 stopni! W Polsce będzie upał
Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne

Choć czerwiec jeszcze nie przywitał nas upałami, wszystko wskazuje na to, że te niebawem się pojawia. Jak wskazuje wiele portali pogodowych, na pierwszy w tym roku upał poczekamy najdłużej od wielu lat.

Jak podaje portal Twoja Pogoda, w ubiegłym roku nadszedł najwcześniej od 3 lat. Z kolei przed dwoma laty wyjątkowo się spóźnił. Zjawił się dopiero 7 czerwca, a więc najpóźniej od 12 lat. W 2018 roku pierwszy upał odnotowaliśmy już podczas majówki, najwcześniej od 6 lat.

Wcześniejsze prognozy sugerowały, że ten tydzień przyniesie przynajmniej jeden dzień, w którym możliwe będą upalne temperatury, czyli około 30-31 stopni Celsjusza. 

Według najnowszych prognoz początek czerwca przyniesie nam wielkie zmiany.

Nad krajem mogą zdarzać się czasami spore kontrasty między cieplejszymi południowymi i południowo wschodnimi dzielnicami kraju a chłodniejszymi północnymi szczególnie w strefie wybrzeża. Będzie mieć na to wpływ nie tylko zasięg napływającego powietrza, ale także miejscami występujące przelotne opady deszczu i burze

- informuje portal dobrapogoda24.pl.

W wielu regionach letnie temperatury zawitają do nas na dłużej.

- To około 24-29 st. C., być może lokalnie 30 st. C. zwłaszcza na wschodzie, południu i zachodzie Polski. Miejscami będą jednak przechodzić burze z gradem i ulewnym deszczem – informuje dobrapogoda24.pl.