Zatrzymano sprawców zdewastowania samochodów Medyków Na Granicy

2021-11-18 12:27
Zatrzymano sprawców zdewastowania samochodów Medyków Na Granicy
Autor: Facebook/Medycy Na Granicy

Podlaska policja zatrzymała trzy osoby, które są podejrzane o zniszczenie samochodów Medyków Na Granicy. Są to osoby związane z lokalnym środowiskiem pseudokibiców.

Trzy osoby - dwóch mężczyzn z wieku 23 i 25 lat oraz 23-letnią kobietę zatrzymała policja w związku z dewastacją samochodów osobowych grupy wolontariuszy Medycy Na Granicy. Podlaska policja podała, że zatrzymani są związani ze środowiskiem pseudokibiców; w ich mieszkaniach zabezpieczono m.in. maczety i noże.

- Osoby zostały zatrzymane w miejscach zamieszkania. W wyniku przeszukań ujawniono i zabezpieczono telefony komórkowe, laptopy, maczety oraz noże, co do których zachodzi przypuszczenie, iż mogły zostać użyte do uszkodzenia pojazdów - powiedział rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. 

Przypomnijmy, że do zniszczenia pięciu aut należących do osób z grupy medyków doszło z soboty na niedzielę w miejscowości Świnoroje (powiat hajnowski). Medycy opublikowali zdjęcia, na których widać, że auta mają powybijane szyby, potłuczone reflektory, zniszczoną karoserię; samochody miały też poprzebijane opony.

Sedno Sprawy - Henryk Kowalczyk