Zbiorowa ceremonia zaślubin. Jednego dnia ślub wzięły 43 pary

2022-10-17 14:55
Masowe śluby rosyjskich żołnierzy. Jednego dnia odbyły się 43 ceremonie
Autor: screen YouTube Залив ТВ - Телевидение Курортного района

Do niecodziennej sytuacji doszło przed wyruszeniem na walki w Petersburgu. Świeżo upieczeni mężowie otrzymali wcześniej wezwania do wojska w związku z trwającą mobilizacją i wkrótce wyjadą do Ukrainy.

W lokalnej stacja telewizyjnej Zaliw TV opublikowano materiał o ceremonii zaślubin dla zmobilizowanych. Jednego dnia ślub wzięły 43 pary.  Media zaprezentowały widzom "reportaż" z... masowego ślubu w Sankt Petersburgu. Prezenter wyjaśnił, jak podaje portal Onet.pl, że wedle rosyjskiego prawa w specjalnych okolicznościach można przyspieszyć rejestrację ślubnej ceremonii. Jednym z takich warunków jest zmobilizowanie pana młodego do wojska.

Lektor zauważył, że w zwykłym trybie na zawarcie małżeństwa trzeba czekać miesiąc od złożenia wniosku, ale niedawno do listy przyczyn przyspieszonego trybu wzięcia ślubu dodano mobilizację.

Docelowo - jak informował rosyjski resort obrony - zmobilizowanych ma zostać około 300 tys. mężczyzn. Pojawiały się jednak doniesienia, że jeden z punktów dekretu Putina pozwala wcielić do rosyjskiej armii nawet milion osób.