Ziobro w "Sednie Sprawy": Nie ma zgody na realizowanie dyktatu Unii Europejskiej

2021-12-07 10:19
Ziobro w Sednie Sprawy: Nie ma zgody na realizowanie dyktatu Unii Europejskiej
Autor: Sedno Sprawy

Zmiany w sądownictwie zostały zablokowane wetami pana prezydenta w 2017 roku. Natomiast potem decyzją premiera Morawieckiego, który negocjował z Timmermansem - mówił Zbigniew Ziobro w programie "Sedno Sprawy" w Radiu Plus.

Zbigniew Ziobro był gościem "Sedna Sprawy" w programie Radia Plus we wtorek, 7 grudnia. Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny nie chciał wprost odnieść się do nowego sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski, w którym to zdecydowana większość Polaków źle ocenia zmiany wprowadzane od 2015 roku przez ministerstwo sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro winą za mizerne efekty jeśli chodzi o reformę sądownictwa obarczył prezydenta, który wetował ustawy w 2017 oraz premiera, który negocjował z Unią Europejską.

- Mimo mojego stanowiska i Solidarnej Polski, że nie powinniśmy oglądać się na procesy w Europie i przeforsować własne zmiany, zapadła inna decyzja polityczna. Proszę pamiętać, że Solidarna Polska ma 19 posłów i to nie wystarczy, żeby przeforsować pewne zmiany. Ustawy znajdują się w szufladach, bo nie było woli politycznej - mówił Zbigniew Ziobro.

Minister Sprawiedliwości stwierdził ponadto, że niezależnie od ustaleń w ramach Zjednoczonej Prawicy, "nie zamierza dłużej czekać".

- Mam nadzieję, że uda się zmiany przeprowadzić wbrew protestom Unii Europejskiej i nadzwyczajnej kasty - powiedział Ziobro.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.