"Złota" Włodarczyk z rekordem, siatkarze w Rio przed wielkim wyzwaniem

2016-08-16 12:36

Nasza lekkoatletka zdobyła złoty medal, siatkarze w środę zmierza się z Amerykanami

Nie będzie lekko! Polscy siatkarze w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego zmierzą się ze złotymi medalistami igrzysk w Pekinie - Amerykanami. O tym, z kim zagrają w środę zdecydowało losowanie. Podopieczni Stephane'a Antigi z czterema zwycięstwami i jedną porażką na koncie zajęli drugie miejsce w grupie B. A tuż przed wtorkowym świtem (polskiego czasu) na podium w Rio stanęła Anita Włodarczyk. Nasza młociarka zdobyła złoty medal i pobiła rekord świata. W trzeciej próbie uzyskała 82 metry 29 centymetrów. Druga na podium Chinka rzuciła 5 metrów bliżej od Polki. Anita Włodarczyk to dwukrotna mistrzyni świata i trzykrotna mistrzyni Europy. Dodatkowo jest jedyną kobietą w historii, która rzuca młotem ponad 80 metrów. We wtorek w Rio de Janeiro o medale będą walczyć m.in. polskie kajakarki.