Zmiana w pogodzie. Od przyszłego tygodnia czeka nas wybuch ciepła?

2023-03-16 9:19
Trudno uwierzyć, co pokazyły termometry w Polsce! Wiosna już w styczniu?
Autor: geralt/cc0/Pixabay.com Prawie 18 stopni pokazała termometry w Polsce w sobotę, 31 grudnia. O godz. 14 w Słubicach w województwie lubuskim było dokładnie 17,8 kreski

Jak zapowiadają synoptycy, to już prawdopodobny koniec zimy. Od przyszłego tygodnia zawitać ma wiosna i to nie tylko ta kalendarzowa. Termometry mają wskazać nawet kilkanaście stopni na plusie!

Wszystko wskazuje na to, że zimę możemy pożegnać już na dobre. Synoptycy mają dobre wieści! Jak wynika z prognoz długoterminowych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatury w marcu kształtowały się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Najnowsze raporty mówią jednak o tym, że zima zacznie odpuszczać, a do Polski nadciągną masy ciepłego powietrza z południa kontynentu. 

Pogoda na weekend

W piątek będzie nieco cieplej – od 7 stopni na Suwalszczyźnie, przez 9 stopni w Warszawie i okolicach, do 11 stopni na Dolnym Śląsku  - podaje portal Natemat.pl 

W kolejnych dniach temperatura ma nadal rosnąć. Już w sobotę W sobotę  należy spodziewać się nawet 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. 

W niedzielę na zachodzie wiosenną aurę mogą na chwilę popsuć przelotne opady deszczu. Słupki rtęci wskażą tego dnia od 11 stopni na północnym-wschodzie, przez 13 stopni w centrum, do 15 na południowym-zachodzie.