Zniżki z mObywatelem? Ministerstwo zachęca!

2024-02-02 13:17
Ferie zimowe
Autor: pixabay.com Atrakcje na ferie w Przemyślu.

Ferie zimowe trwają. To idealny czas, by pobrać aplikację mObywatel, jeśli jeszcze jej nie macie - zachęca Ministerstwo Cyfryzacji. Jak dodaje, warto sprawdzić zniżki w wypożyczalniach sprzętu sportowego albo środkach komunikacji.

Aplikacja mObywatel to Twój cyfrowy asystent i portfel na dokumenty. 

Z Kartą Dużej Rodziny

Z Karty Dużej Rodziny skorzystasz niezależnie od dochodu, jeśli masz troje dzieci lub więcej. Dostępne dzięki niej zniżki oferuje aż 12 973 partnerów w ponad 35 tysiącach lokalizacji. Skorzystasz z niej w środkach transportu, wypożyczalniach sprzętu sportowego, biurach podroży, a nawet w ośrodkach wypoczynkowych - podaje gov.pl 

Jeśli pobierasz mObywatela po raz pierwszy i chcesz mieć w nim Kartę Dużej Rodziny – po zainstalowaniu dodaj swój pierwszy dokument, uwierzytelniając się za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub e-dowodu. Następnie z listy dostępnych dokumentów wybierz Kartę Dużej Rodziny.

- czytamy. 

mLegitymacja nie tylko uprawnia do ulg i zniżek, ale tak samo jak tradycyjne dokumenty, potwierdza status studenta i jego przynależność do uczelni. Aktualnie z legitymacji studenckiej korzysta 165 241 osób, legitymację szkolną wydaje prawie 9 tysięcy szkół (dokładnie 8,9 tys.).

- podaje ministerstwo. 

Jeśli posiadamy status ucznia lub studenta, możemy dodać legitymację w aplikacji.