Od czwartku, 2 lipca, obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu związana z realizacją pierwszego etapu budowy Zachodniej Obwodnicy Zielonej Góry. Zmiany dotyczą Trasy Północnej w rejonie zjazdu na Osiedle Dworskie oraz ul. Przylep-Solidarności.
Na odcinkach, gdzie prowadzone są prace budowlane, kierowcy napotkają zwężenia jezdni oraz ograniczenia prędkości. Mimo prowadzonych robót ruch samochodów będzie utrzymany w obu kierunkach.
Najdłużej utrudnienia potrwają na Trasie Północnej – zgodnie z harmonogramem mają obowiązywać do 30 sierpnia. Z kolei na ul. Przylep-Solidarności prace w obecnym etapie powinny zakończyć się do 30 lipca.
Urząd Miasta apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu przez miejsca robót. Warto zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie i stosować się do obowiązujących ograniczeń prędkości, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczestnikom ruchu, jak i pracownikom budowy.
Budowa Zachodniej Obwodnicy Zielonej Góry to jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w mieście. Zgodnie z obowiązującym harmonogramem zakończenie pierwszego etapu przedsięwzięcia planowane jest na kwiecień 2028 roku.