Caritas zaprasza na Dzień Dobra!

2022-04-21 13:34
Dzień Dobra
Autor: mat. prasowe

Niedziela Miłosierdzia Bożego, to patronalne święto Caritas. Tego dnia w Zielonej Górze, instytucja zaprasza do wspólnego świętowania.

Wydarzeniem centralnym w naszej diecezji będzie uroczysta Msza Św. w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze, podczas której będziemy modlić się o pokój w Ukrainie oraz za wszystkie ofiary wojny. Po Mszy Św. na placu między kościołem a filharmonią odbędzie się event charytatywno – społeczny.

Niedziela Miłosierdzia Bożego, to dzień Świąt Wielkanocnych dla mieszkańców Ukrainy. To ważne, aby nie czuli się sami i zintegrowali z mieszkańcami.

Plan Dnia Dobra:

9:30 – Msza Św. – Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze

11:00-13:30 – Dzień Dobra –  Event charytatywno – społeczny/ spotkanie wielkanocne z udziałem uchodźców wojennych z Ukrainy

13:30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

14:00 – Zakończenie

Caritas włącza się w ogólnopolskie obchody Dnia Dobra we współpracy z Urzędem Miasta Zielona Góra, Stowarzyszeniem Warto jest Pomagać, Lubuskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskim Komitetem Pomocy Społecznej oraz Oddolnej pomocy dla Ukrainy od Dolnej 6 w Zielonej Górze.