Fotografie przypominają mieszkańcom jak zmieniała się Zielona Góra

2022-10-04 16:16
Wystawa Alicja Skowrońska
Autor: Monika Wertz

Dzisiaj (4 października) na zielonogórskim deptaku otwarto wystawę fotografii Alicji Skowrońskiej "Jeszcze tak niedawno... Te same miejsca". Artystka od kilkudziesięciu lat fotografuje Winny Gród. Po przejściu na emeryturę w 2017 r. poświęciła się całkowicie fotografii dokumentacyjnej.

Pani Alicja swoje początki w fotografii wiązała z żużlem. Po kilkudziesięciu latach, gdy nadeszły zmiany i zwiększono wymagania dla osób wpuszczanych na stadion z aparatem, przeniosła się ze stadionu przy w69 na zielonogórskie ulice. 

To miasto we mnie siedziało. Zaczęłam chodzić po mieście. Najpierw infrastruktura kolejowa bo ciągle jestem nią nienasycona. Wtedy były jeszcze tory kolei szprotawskiej. To znowu coś innego zauważyłam. Tak na weekend kupowałam 3 filmy

- Alicja Skowrońska wspomina początki fotografii Zielonej Góry. Mieszkańcy artystkę nieraz mogli zauważyć na przykład podczas wydarzeń organizowanych w naszym mieście. Na jej fotografiach widać jak zmieniała się Zielona Góra na przestrzeni lat co doskonale wpisuje się w jubileusze miasta: 800-lecia powstania i 700-lecia nadania praw miejskich. 

Mieszkańcy wystawę znajdą na deptaku, przy zielonogórskim ratuszu. Będzie ona dostępna od 4 października przez następne dwa tygodnie