Za nami 31. inauguracja roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Zielonej Górze

2022-10-18 18:35
UTW Zielona Góra
Autor: Justyna Matyja

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozwija się prężnie. Obecnie na zajęcia uczęszcza ponad 900 słuchaczy. Instytucja działa w Zielonej Górze od 1992 roku.

Zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego wieku rozpoczęły się już 1 października, ale dzisiaj (18.10.) oficjalnie powitano w murach uczelni nowych słuchaczy. W tym roku do Uniwersytetu Trzeciego Wieku dołączyło 129 osób. 

To jest największy Uniwersytet na Ziemi Lubuskiej - Trzeciego Wieku oczywiście. Spodziewam się nowych wykładowców, nowych twarzy i dużej witalności naszych słuchaczy i aktywności tak jak dotychczas.  

- mówi Zofia Banaszak prezes zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Słuchacze rozwijają swoje pasje. Nierzadko jest tak, że teraz czas spędzają bardziej intensywnie niż w czasie wykonywania pracy zawodowej. 

- W tej chwili korzystam już tylko z zajęć fotograficznych. Ale na przestrzeni lat to chodziłam na język angielski, chodziłam na gimnastykę, należałam do jeszcze innego klubu fotograficznego. Głównie interesuje mnie fotografia.

- dodaje Bogumiła Hyla-Dąbek, słuchaczka UTW. Najmłodszy z tegorocznych słuchaczy ma 51 lat, a najstarszy 95 lat. Osoby, które chciałyby dołączyć do  Uniwersytetu Trzeciego Wieku wszystkie niezbędne informacje znajdą na stronie internetowej uczelni.