Zielonogórski Norwid świętuje 75-lecie istnienia!

2022-10-03 17:16
Norwid
Autor: Dorota Gut

Pierwsza wypożyczalnia w Zielonej Górze została otwarta 3 maja 1974r. Jubileusz 75-lecia biblioteki zostanie połączony z Forum Bibliotek Lubuskich "Nowe technologie i nowe przestrzenie". Forum odbędzie się w dniach 6-7 października.

Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida znają wszyscy zielonogórscy fani książek. W tym roku książnica obchodzi jubileusz 75-lecia. Wydarzenie połączono z Forum Bibliotek Lubuskich. Zaproszeni goście pochwalą się zmianami jakie udało im się wprowadzić w swoich bibliotekach. Chodzi o zmiany modernizacyjne, architektoniczne oraz  aranżacji przestrzeni. 

Myślę, że będzie to bardzo ciekawe spotkanie i dla bibliotekarzy, którzy wymienią się doświadczeniami i ogólnie dla czytelników, którym warto zwrócić uwagę, warto mówić o tym, że mają w swoim zasięgu, w swojej okolicy bardzo ciekawe miejsca, w których mogą w różnoraki sposób spędzać czas ucząc się i bawiąc

- mówi Monika Simonjetz, kierownik Działu Badań, Analiz i Metodyki biblioteki Norwida. Mieszkańcy sami będą mogli także przekonać się, że zielonogórski Norwid zmienia się na lepsze. Na kilka tygodni zamknięto filię przy ul. Żołnierzy 2 Armii. To jedna z najczęściej odwiedzanych filii w mieście. I zostanie otwarta po modernizacji już za kilka dni. 

Teraz po aranżacji, z nowymi meblami będzie zdecydowanie ciekawiej. Będzie jaśniej, będzie przestrzenniej, będzie wygodniej

- zapewnia Marzena Wańtuch-Elińska z biblioteki Norwida. Filia zostanie otwarta w czwartek (6 października) o 17:00. Nowość także pojawi się przy gmachu głównym przy Alei Wojska Polskiego. Także w czwartek, ale nieco wcześniej bo o 10:00, stanie tam nowoczesny Bibliobox.