Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego nad Teheranem

11-01-2020

Podziel się ze znajomymi
Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu nad Teheranem. W komunikacie armii irańskiej jest mowa o tym, że maszyna znalazła się blisko "ważnego obiektu wojskowego" Strażników Rewolucji Islamskiej i została omyłkowo wzięta za "wrogi" obiekt. W dodatku irańskie siły zbrojne były "na najwyższym poziomie gotowości" w związku z napięciem w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi.

Prezydent Ukrainy domaga się ukarania winnych i wypłacenia odszkodowania od Iranu, który przyznał się do zestrzelenia samolotu ukraińskich linii lotniczych. Także Premier Kanady Justin Trudeau  zażądał "przejrzystości", aby można było przeprowadzić "pełne i gruntowne dochodzenie " i ustalić winnych po przyznaniu się przez Iran do omyłkowego zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego, w którym znajdowało się wielu Kanadyjczyków.

Prezydent Iranu Hasan Rowhani wyraził na Twitterze "głębokie ubolewanie" z powodu nieintencjonalnego zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego. "Islamska Republika Iranu głęboko żałuje tej strasznej, niewybaczalnej pomyłki" - napisał irański prezydent.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto