19-latek miał 60 kilogramów narkotyków

2023-04-07 13:15
Zabepieczone przez policjantów narkotyki
Autor: KMP Bydgoszcz

60 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 3 milionów złotych przejęli bydgoscy policjanci. Zatrzymali 19-latka. Został tymczasowo aresztowany, a grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci namierzyli mężczyznę w Białych Błotach, w momencie gdy wsiadał do swojego pojazdu. Ten widząc mundurowych próbował odjechać, jednak nie udało mu się to. W aucie znaleziono ponad pół kilograma suszu roślinnego oraz kilka tysięcy złotych. To był dopiero początek. Funkcjonariusze skierowali swoje kroki do jednej z hal magazynowych. Tam na podłodze, w kartonach, w lodówce, w torbach, na blatach znajdowały się popakowane środki odurzające i psychotropowe o łącznej wadze ponad 60 kilogramów. Wstępnie przeprowadzone badania potwierdziły, że to ponad 38 kilogramów marihuany, blisko 4 kilogramy amfetaminy, ponad 11 kilogramów 4-CMC oraz ponad 6 kilogramów (24600 sztuk) tabletek wykazujących cechy amfetaminy. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków, które nie trafią na rynek, to ponad 3 miliony złotych.

19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci po zgromadzeniu materiału dowodowego przewieźli bydgoszczanina do prokuratora, który poparł wniosek o areszt. Sędzia, po analizie akt sprawy, aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Młodemu mieszkańcowi naszego miasta grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, gdyż odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.