BBO w rytmach Kanału Bydgoskiego

2023-02-17 13:46
Inwestycje wokół Kanału Bydgoskiego
Autor: UM Bygdoszcz

Projekty związane z dalszą rewitalizacją Kanału Bydgoskiego zdecydowanie zwyciężyły w głosowaniu mieszkańców Miedzynia i Prądów w kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach projektów osiedlowych największą popularnością cieszył się ten zakładający budowę ścieżki na Kanałem Bydgoskim. Dosadzone zostać mają drzewa, krzewy oraz ustawione nowe ławki i kosze. Drugi z projektów osiedlowych zakłada budowę wiaty dla rowerów oraz doposażenie placu zabaw na terenie SP 35. W ramach mikroprojektów osiedlowych mieszkańcy zdecydowali się na letnie kino plenerowe.

Prawie 3 tysiące głosów oddano również na projekt ponadosiedlowy zakładający rewitalizację nabrzeży Kanału Bydgoskiego pomiędzy śluzami V i VI. Obok renowacji i budowy ścieżek pieszo-rowerowych zakupione miałyby zostać m. in. stylowe łódki nawiązujące do lat 20 ubiegłego wieku. Spośród projektów osiedlowych wybrano m. in. koncerty w ramach cieszącego się bardzo dużą frekwencją cyklu Kanał Kultura, spektakl świetlny nad Kanałem Bydgoskim, czyli widowisko multimedialne łączące obraz, wodę, muzykę i światło oraz potańcówki w parku nad kanałem. To sentymentalny powrót do zabaw w tym miejscu. Odbywające się we wcześniejszych latach potańcówki cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród bydgoszczan.