Będzie cieplej i oszczędniej

2023-02-02 8:29
Termomodernizacja przedszkola na Okolu
Autor: www.bydgoszcz.pl

W połowie roku zakończy się termomodernizacja przedszkola na Okolu. Głównym celem jest ograniczenie zużycia ciepła i energii oraz poprawa funkcjonalności przestrzeni dla najmłodszych bydgoszczan.

Inwestycja polega na gruntownej termomodernizacji (docieplenie ścian, stropodachu, wymiana stolarki, poprawa izolacji). Ograniczy to duże straty ciepła. Dodatkowo modernizowane są instalacje wewnętrzne. Zaplanowano również budowę podjazdu przed wejściem głównym oraz przebudowę łazienek na parterze. W ten sposób obiekt będzie dostosowany na poziomie parteru do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Zaplanowano ponadto wykonanie nowej elewacji w beżowej kolorystyce. Ta część prac od strony ulicy Nakielskiej została już zrealizowana. Wcześniej przebudowano również m.in. instalację elektryczną, wentylacyjną i wodno-kanalizacyjną. Umożliwia to kontynuowanie prace przy układaniu gładzi, glazury. Za realizację prac odpowiada Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PUBR. Wartość kontraktu to 4,36 mln zł. Zakończenie zadania planowane jest w połowie roku.

W poprzedniej perspektywie unijnej dokonano kompleksowej termomodernizacji w 28 budynkach oświaty. Inwestycje te kosztowały w sumie ponad 130 mln zł. W ubiegłym roku miasto zleciło prace budowlane w 6 bydgoskich placówkach oświatowych. W tym roku uruchomione zostało kolejne zadanie związane z termomodernizacją budynku VII Liceum Ogólnokształcącego.