Bezpieczny pieszy

2023-02-15 12:19
Bezpieczny pieszy
Autor: KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci wzięli pod lupę niechronionych uczestników ruchu. Akcja trwała od 31 stycznia do 12 lutego i miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali uwagę w odniesieniu do pieszych to głównie przechodzenie w miejscu niedozwolonym czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, ale również chodzenie nieprawidłową stroną drogi, brak elementów odblaskowych i inne. Policjanci Funkcjonariusze w minioną środę (08.02) i czwartek (09.02) wykorzystali do działań policyjnego drona. Przy jego pomocy obserwowali zachowania pieszych na ulicy Solskiego, a następnego dnia na ulicy Skłodowskiej- Curie w Bydgoszczy. Natomiast w miniony piątek (10.02) na ulicy Glinki kontrolowali te aspekty przy pomocy mobilnego centrum monitoringu.

Podczas dwutygodniowych działań policjanci z ruchu drogowego bydgoskiej komendy oraz z podległych komisariatów ujawnili 868 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Ponad połowa z nich związana była z przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym - 442 przypadki czy niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej - 118 pieszych.