Budowa nowych miejsc parkingowych w Bydgoszczy zbliża się do końca

2022-12-14 6:28
Parking
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Chodzi o te na Szwederowie i Kapuściskach. Powstają przy ulicach Goszczyńskiego i Szarych Szeregów. Oba to iwnestycje z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na Szwederowie miejsca parkingowe budowane są po wschodniej stronie ulicy Goszczyńskiego, przed Szkołą Podstawową numer 63. Łącznie powstaje tam 27 miejsc postojowych, w tym 2 dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Konieczna była też budowa drogi manewrowej, przebudowa chodników, budowa odwodnienia oraz kanalizacji deszczowej. Droga dojazdowa jest wyłożona kostką betonową, podobnie jak przyległe chodniki. Na miejscach postojowych są przede wszystkim ażurowe płyty. Na koniec okolica zostanie zagospodarowana zielenią. Przy sprzyjającej pogodzie wykonawca zakończy podstawowy zakres prac w ciągu miesiąca. Inwestycja pochłonie prawie pół miliona złotych.

Kończy się również budowa kolejnego parkingu przy Szarych Szeregów 13. Powstały też: nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Na placu powstało 17 stanowisk postojowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Wraz z parkingiem zbudowano fragment chodnika i oświetlenia. Ustawiono słupki uniemożliwiające kierowcom parkowanie na chodniku. Prace kosztowały około 450 tysięcy złotych. Parking zostanie udostępniony jeszcze w tym roku.