Bydgoszcz przygotoeała na ferie sporo atrakcji

2023-01-25 9:57
Bydgoszcz
Autor: brak danych

To między innymi: EkoFerie w bibliotece, filmowe dni w Miejskim Centrum Kultury i twórcze w Młynach Rothera. Trwają zapisy. Co będzie się działo?

Uczniowie z kujawsko-pomorskiego rozpoczną ferie w poniedziałek (30.01). Miejskie instytucje z Bydgoszczy organizują więc atrakcje. Na EkoFerie zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Bełzy. Potrwają od 30 stycznia do 3 lutego (w godzinach 11:00-14:00). Uczestnicy na miniwykładach porozmawiają o recyklingu, roli wody, o tym, jak dbać o powietrze, czym jest efekt cieplarniany, czy jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Praktyczną wiedzę dzieci nabywać będą podczas warsztatów, a także zabaw edukacyjnych, wśród których jest m.in gra miejska połączona ze spacerem po Starym Mieście. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

W ferie młodzież zapraszają też Młyny Rothera zachęcając do twórczej i mądrej zabawy. Podczas warsztatów edukacyjno-plastycznych dzieci zamienią się w detektywów i uczyć się będą tropić ślady zwierzęcych pazurów. W trakcie warsztatów ornitologicznych dzieci odkryją, które ptaki zimują w Bydgoszczy oraz dowiedzą się, co jedzą i jak je mądrze dokarmiać. Twórcze zimowisko to cykl warsztatów nawiązujących do wystawy „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”. Te zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Bilety dostępne są online oraz w kasie Młynów Rothera.

Miejskie Centrum Kultury podczas ferii przygotuje specjalną ofertę z repertuarem filmowym w Kinie Orzeł. Bilety na poszczególne seanse kosztować będą 10 złotych. Na "Ferie z Wyczółkiem" zaprasza zaś Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy. To cykl czterech spotkań warsztatowych, podczas których młodzi ludzie zapoznawać się będą z technikami artystycznymi. Bilety wstępu także będą kosztowały 10 złotych.