Bydgoszcz przygotowuje sie do kolejnych inwestycji w mosty

2022-11-23 7:50
Asfalt
Autor: fot. Ulrike Leone/Pixabay

W mieście takich obiektów jest ponad 100. Na bieżąco prowadzone są prace remontowe i utrzymaniowe. Drogowcy rozpoczęli przygotowania do gruntownej przebudowy obiektów w: Łęgnowie, Smukale, Starym Fordonie i budowy kładki na Flisach.

Ogłoszony został już przetarg na sporządzenie projektów budowlanych Takie przygotowanie do inwestycji często ułatwia uzyskanie zewnętrznego dofinansowania, od którego coraz bardziej uzależnione są miejskie inwestycje. Aktualne postępowanie przetargowe dotyczy przygotowania dokumentacji dla: przeprawy w ciągu ulicy Biwakowej nad Brdą w Smukale, mostu w ciągu ulicy Toruńskiej pomiędzy Torem Regatowym i dawnym Portem Drzewnym, wiaduktu przy stacji Bydgoszcz Fordon oraz budowy nowej kładki przez strugę Flis. Ta ostatnia inwestycja jest zaplanowana w rejonie ulicy Kanarkowej. Powstać ma tam obiekt dla pieszych, o który wielokrotnie wnioskowali mieszkańcy i Rada Osiedla.

Po wyborze wykonawców, rozpoczną się prace nad dokumentacją, które potrwają około roku.Trwają także prace dokumentacją niezbędną do przebudowy mostów "Solidarności". Obecnie prace prowadzone są przy modernizacji wiaduktu Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz przy remoncie czterech bydgoskich kładek. Trwają też prace nad projektem nowej kładki w ciągu Fordońskiej nad magistralą węglową.