Bydgoszczanin padł ofiarą oszustów

2023-02-03 13:55
Senior oszukany metodą na policjanta
Autor: KMP Bydgoszcz

Wykorzystali oni metodę „na policjanta”. 86-latek stracił blisko 90 tysięcy złotych. Mundurowi apelują o ostrożność i rozwagę.

Senior odebrał telefon stacjonarny od mężczyzny podającego się za policjanta. Przekonywał on 86-latka, że prowadzi akcję wymierzoną w szajkę oszustów, którzy są w zmowie z pracownikami banku. Rozmówca wypytał swoją ofiarę o oszczędności i banki, w których posiada pieniądze. Następnie zadzwonił na komórkę pokrzywdzonego. Cały czas instruował go co ma robić. Niestety 86-latek tak zaufał przestępcy, że nie pomogły ostrzeżenia pracowników banków, którzy przy wypłacie pieniędzy uprzedzali go o tego typu oszustwach. Senior pozostawił pieniądze w miejscach umówionych ze sprawcą, czyli pod ławeczką przy osiedlowej piaskownicy i w skrzynce na ulotki.

Pamiętajcie: policjanci nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie lub pozostawienie w umówionym miejscu jakichkolwiek kwot pieniędzy. Tego rodzaju sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami. Funkcjonariusze apelują również do bliskich osób starszych - zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach.