Coraz bliżej Święta... w Bydgoszczy

2022-11-04 8:01
choinka
Autor: brak danych

Już w listopadzie pojawią się w mieście iluminacje świąteczne oraz choinki. Miasto przyozdobi: okolice Starego Rynku, ulicy Mostowej i rynku w Starym Fordonie. Tegoroczne iluminacje świąteczne będą jednak skromniejsze.

Mniej światełek pojawi się w mieście z powodu trudnej sytuacji finansowej samorządów oraz wysokich cen energii i usług. Świąteczne ozdoby i lampki pojawią się w okolicach Starego Rynku i na ulicy Mostowej. Ustawione zostaną: anioły i gracje, dama i dżentelmen, bramy świetlne, magiczny kwiat, harfa kontrabas, trąbka, prezent. Nie zabraknie najpopularniejszego samochodu, fotelu i karety z reniferem. Na płycie Starego Rynku stanie świąteczne drzewko. Montaż kilkunastometrowego świerku zaplanowano na 18 listopada.

Świąteczny klimat poczujemy także na zrewitalizowanym Rynku w Starym Fordonie i ulicach przyległych. Do robienia pamiątkowych zdjęć zachęcać będą 2 anioły, fontanna i choinka. Na rynku stanie żywy świerk, jego montaż został zaplanowany w pierwszych dniach grudnia. W tym roku miasto ograniczyło zakupy nowych ozdób i naprawę uszkodzonych elementów. Nowym akcentem tegorocznych świąt będą ozdoby na choince na Starym Rynku. Szacowany koszt tegorocznych iluminacji to 300 tysięcy złotych.

19 listopada zaś rozpocznie się Bydgoski Jarmark Świąteczny - podobny do zeszłorocznego. Będzie czynny codziennie do 22 grudnia. Stoiska znajdą się na Moście Staromiejskim i Starym Rynku. Zimowe miasteczko pojawi się na: Placu Teatralnym, ulicy Mostowej i Starym Rynku. Przed bydgoskimi spichrzami stanie scena, na której występować będą lokalni artyści. Pierwsze prace montażowe zaplanowano na 8 listopada.