Na Smukalskiej praca wre

2022-11-09 7:20
Bydgoszcz
Autor: brak danych

Trwa rozbudowa tej ulicy. Miasto zapowiada, że autobusy zawrócą tam na nowych pętlach. Co dokładnie się dzieje?

Przebudowa ulicy Smukalskiej obejmuje 3-kilometrowy odcinek od Błądzimskiej na Piaskach aż do Rajskiej w Smukale. W ramach inwestycji modernizowane są też pętle autobusowe oraz oświetlenie. Cała trasa będzie dostosowana do ruchu autobusowego. Na całym odcinku ulica Smukalska zyska nową drogę rowerową graniczącą z lasem. Kierowcy mogą już poruszać się bez większych utrudnień odcinkiem Smukalskiej pomiędzy ulicami Bładzimską i Agrestową. Trwają tam jeszcze między innymi: prace brukarskie, przygotowania do ułożenia nawierzchni na odcinkach drogi rowerowej, montażu opraw oświetleniowych na nowych lampach oraz roboty wykończeniowe przy zjazdach i chodnikach.

Obecnie największy zakres prac realizowany jest w Smukale. Na odcinku od Agrestowej do pętli autobusowej na wysokości Rajskiej obowiązuje ruch wahadłowy. Wykonawca przygotowuje się do dokończenia prac przy podbudowie i ułożeniu pierwszych warstw nawierzchni. Przy sprzyjającej pogodzie te prace zostaną zrealizowane jeszcze w tym miesiącu co pozwoli na zlikwidowanie ruchu sterowanego sygnalizacją świetlną. Wykonawca zamierza jeszcze w tym roku układać również ostatnią ścieralną warstwę nawierzchni. Wówczas mogą pojawić się zwężenia, ale ruchem kierować będą już sygnaliści.

Trwają też roboty przy pętli w Smukale. Kontynuowane są te związane z przebudową kanalizacji deszczowej i wodociągowej. Zrealizowano znaczną część prac ziemnych. Ustawiane są również pierwsze krawężniki. Zakończenie wszystkich prac planowane jest wiosną przyszłego roku.