Rywalizacja na półmetku

2024-06-18 14:54
Rywalizacja w ramach Rowerowej Stolicy Polski na półmetku
Autor: UM Bygdoszcz

Trwa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Jej organizatorem jest miasto Bydgoszcz. Uczestnicy tej sportowej zabawy przejechali już w sumie ponad 6 milionów kilometrów.

W tegorocznej edycji rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski udział bierze 149 samorządów z całego kraju. W miastach kilometry zbiera ponad 49 tysięcy rowerzystów, a w gminach 13 tysięcy. W rywalizacji miast na prowadzeniu jest ubiegłoroczny zwycięzca, a więc Biała-Podlaska przed Puławami i Gnieznem. Wśród gim prowadzi Otyń, a za nim są Łysomice i Świekatowo. Indywidualnie w rywalizacji miast najlepiej radzą sobie póki co Bogusława Mogielnicka wśród kobiet i Krzysztof Fechner wśród mężczyzn. W gminach najwięcej kilometrów przejechali do tej pory Barbara Tuczyńska i Jacek Kwiatkowski.

Organizatorzy zachęcają do kręcenia kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz. Już w najbliższą sobotę kolejny rajd rowerowy. Tym razem do Pruszcza Pomorskiego. Start o godz. 10:00sprzed Ratusza na Starym Rynku w Bydgoszczy. Trasa będzie liczyć ponad 30 kilometrów.