Urzędnicy przygotowują się do wytyczenia nowego buspasa

2022-11-07 7:52
buspas
Autor: Zarząd Transportu Miejskiego

Powstanie na ulicy Warszawskiej w Bydgoszczy. Ma to wpłynąć nie tylko na czas jazdy komunikacją. Poprawi także bezpieczeństwo.

Ulicą Warszawską kursuje kilka linii autobusowych. Wraz z budową linii tramwajowej do dworca ułożono na niej nową nawierzchnię i wyremontowano chodniki. Powstał też krótki buspas przed samym skrzyżowaniem z ulicą Zygmunta Augusta. Przed skrzyżowaniem z ulicą Unii Lubelskiej w ocenie policji obecna geometria pasów ruchu sprawiała części kierowców problemy i dochodziło do kolizji.

W ocenie ekspertów z Zespołu do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego Miasta Bydgoszczy optymalnym rozwiązaniem będzie wydłużenie buspasa w ciągu ulicy Warszawskiej aż do ulicy Fredry. Chodzi łącznie o około 300 metrów. Zachowana zostanie płynność ruchu, a autobusy kursujące w stronę dworca i dojadą dedykowanym pasem aż do pętli przy Rycerskiej. Obecnie trwają prace nad projektem zmieniającym organizację ruchu. Wprowadzenie nowych rozwiązań planowane jest na przyszłym roku wraz z odnową oznakowania poziomego.