Wakacje z Rzeką Muzyki

2024-06-14 14:31
Rusza Rzeka Muzyki
Autor: UM Bygdoszcz

Wraz z początkiem wakacji wraca Rzeka Muzyki - cykl koncertów na wodzie. Pierwszy koncert już 7 lipca. Wstęp jest wolny.

Rzeka Muzyki to bydgoska letnia tradycja – w lipcowe i sierpniowe niedzielne wieczory, publiczność uczestniczy w koncertach nad Brdą. Repertuar jest zawsze różnorodny – od jazzu i bluesa, przez rytmy latynoamerykańskie czy tango, aż po poezję śpiewaną czy muzykę operową.

Podczas cyklu 8 koncertów przed bydgoską publicznością wystąpią: 7 lipca – Felix Jazz Orchestra im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (dawniej Big Band Akademii Muzycznej), 14 lipca – dwie wokalistki: Małgorzata Jakubiec-Hauke i Magdalena Fudała z koncertem Kocham BigBit, 21 lipca – kubańczycy Jose Torres i zespół Havana Dreams, 28 lipca – Hanna Śleszyńska, 4 sierpnia – zespół Bibobit, 11 sierpnia – Natalia Lesz, 18 sierpnia – Rubens, 25 sierpnia – Pawbeats wraz z orkiestrą.

Koncerty będą się odbywać w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 19:00 na Wyspie Młyńskiej. Wstęp na każde wydarzenie jest bezpłatny.