Wakacyjna oferta dla dzieci

2023-06-02 14:41
Zapisy na Bydgoskie półkolonie
Autor: UM Bygdoszcz

Ruszyły zapisy na „Bydgoskie półkolonie”. Potrwają do 4 czerwca. Są prowadzone tylko elektronicznie.

Bydgoskie półkolonie organizowane są przez miasto po raz piąty. To propozycja dla uczniów bydgoskich szkół do 13 roku życia. Każdy może skorzystać maksymalnie z dwóch pięciodniowych turnusów. Rodzic pokrywa jedynie koszt wyżywienia oraz wyposaża dziecko w Bydgoską Kartę Miejską. Półkolonie będą realizowane w dziewięciu turnusach, w 35 szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto.

Uczestnicy będą objęci opieką w godz. 7:30 – 15:30. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach sportowych i na boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich instytucjach kultury, zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach półkolonii wyświetlane będą też filmy.

Z letniego wypoczynku skorzysta ponad 3600 uczniów. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Dostęp do strony naborowej: https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszczpolkolonie. W zakładce Oferta znajduje się lista jednostek, w których będą odbywać się półkolonie, wraz z terminami.