"Wyszczekana" parada szykuje się w Bydgoszczy

2021-10-01 7:57
Pies
Autor: foto: pixabay.com

W niedzielę (3.10) ulicami miasta przejdą adoptowane psy. Akcję przygotowały: bydgoskie schronisko dla zwierząt oraz kujawsko-pomorskie OTOZ Animals. Którędy poprowadzi pochód?

Parada wyruszy o 10:15 sprzed Stadionu Zawiszy. Przejdzie ulicą Hipiczną i wróci deptakiem równoległym do ulicy Gdańskiej. Wydarzenie zakończy się około 14:00. Można przynieść ze sobą transparenty albo inne gadżety promujące adopcję zwierząt ze schronisk. Jeśli przychodzimy ze zwierzakiem to trzeba mieć ze sobą torebki na psie nieczystości oraz zaświadczenie o aktualnym szczepieniu przeciw wściekliźnie.

To już kolejna „Parada psów adoptowanych i ich przyjaciół” w Bydgoszczy. Chodzi o zachęcenie miłośników zwierząt do adopcji psów i kotów ze schronisk. A ci, którzy nie mogą adoptować zwierzaka, mogą pomóc im w inny sposób. Jednym ze sposobów jest spacer ze schroniskowym psem – w godzinach pracy placówki i po uprzedniej rejestracji pod nr: 512 282 853. Można tez ofiarować dary dla zwierzaków. Wraz ze spadkiem temperatury zwiększa się zapotrzebowanie na takie rzeczy, jak: koce polarowe, ręczniki z froty, pościele i kołdry oraz podkłady higieniczne. Można je dostarczać do schroniska codziennie.