Wzdłuż ulicy Jeździeckiej powstaje ścieżka rowerowa

2022-11-17 7:23
Rower
Autor: fot. Deniz Antilla/Pixabay

Nowe odcinki pozwolą w bezpieczny sposób poruszać się po obwodnicy otaczającej Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Prace w terenie postępują. Co tam się dzieje?

Roboty rozpoczęły się latem. Wykonawca w pierwszej kolejności rozpoczął przebudowę sieci podziemnych. Te prace są kończone. Na przyszły tydzień zaplanowano montaż słupów oświetleniowych. Przygotowane zostało też prawie na całym odcinku koryto pod nową drogę rowerową. Obecnie ustawiane są krawężniki. Na pierwszym odcinku od ul. Podkowy do Polo kończy się także układanie warstwy podbudowy. To pozwoli przy sprzyjających warunkach pogodowych układać pierwszą warstwę nawierzchni bitumicznej. Na drugim odcinku od ronda na połączeniu z ulicą Słowackiego do Gdańskiej koryto jest gotowe, ale trwa jeszcze budowa przepustów. Po ich wykonaniu rozpoczną się przygotowania do układania podbudowy. Przebudowywane są również przejścia dla pieszych.

Łączna długość projektowanego ciągu pieszo-rowerowego wynosi około 2,3 kilometra, a typowa szerokość to 3 metry. Nowa infrastruktura ułatwi bezpieczne poruszanie się pomiędzy różnymi częściami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku oraz dojazd do pobliskich miejscowości na terenie gminy Osielsko. To jeden z elementów tworzenie spójnej i wygodnej sieci rowerowej na terenie Metropolii Bydgoszcz.