Ćwiczenia ratunkowe i przeciwpożarowe w Tunelu pod Martwą Wisłą

2021-10-27 14:00
Ćwiczenia w Tunelu pod Martwą Wisłą
Autor: fot. Magdalena Kiljan / Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

Odbędą się w nocy z 28 na 29 października. Tunel dla kierowców będzie niedostępny między 22:00 do godz. 3:00. Szykują się objazdy.

Podczas nocnych ćwiczeń służby przeprowadzą działania ratunkowe w dwóch zaaranżowanych sytuacjach zagrożenia. Zostaną zasymulowane dwa warianty wypadków drogowych: zderzenie pojazdów, w wyniku którego pasażerowie zostaną zakleszczeni we wnętrzu samochodu, gdzie w jednym z pojazdów dojdzie dodatkowo do wycieku materiałów łatwopalnych oraz zapalenie się samochodu osobowego podczas przejazdu przez tunel. To oznacza, że symulowany będzie m.in pożar samochodu w Tunelu pod Martwą Wisłą.

W związku z ćwiczeniami, tunel będzie niedostępny dla kierowców między 22:00 a 3:00 w nocy z czwartku na piątek. Informacja o zamknięciu wyświetlana będzie na tablicach zmiennej treści. Objazd możliwy będzie ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląską.

Celem ćwiczeń doskonalenie umiejętności współpracy służb ratunkowych i operatorów pracujących w Centrum Zarządzania Tunelem. Wezmą w nich udział policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Przetestowane będą również procedury zawarte w instrukcji bezpieczeństwa tunelu oraz działanie systemów elektronicznych. Tego typu akcja w Tunelu pod Martwą Wisłą zostanie przeprowadzona już po raz siódmy.