Długie i Rybackie Pobrzeże przyciągnie turystów

2022-02-18 14:10
zdjęcie ilustracyjne
Autor: gdansk.pl

Władze miasta ogłosiły rozpoczęcie prac związanych z remontem Długiego i Rybackiego Pobrzeża. Prace są podzielone na etapy, potrwają dwa lata a ich koszt to ok. 36 mln zł.

Remont od Rybackiego Pobrzeża do Mostu Zielonego jest jednym z celów publicznych i będzie realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Pierwszy etap będzie polegał na wymianie nawierzchni górnego i dolnego tarasu Rybackiego Pobrzeża od hotelu do Bramy Straganiarskiej. Prace rozpoczną się 21 lutego i potrwają do końca maja.

W drugim etapie prace zostaną przeprowadzone na odcinku od Bramy Straganiarskiej do Zielonego Mostu. Będą one polegały na wykonaniu nowej ścianki szczelnej oraz remontu nawierzchni. W lutym Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosi przetarg na wykonanie tych prac.

Jak deklarują władze miasta, prace naprawcze przy pierwszym i drugim etapie nie utrudnią prac restauratorom i nie wpłyną na ruch turystyczny wzdłuż Motławy. Dwa etapy prac powinny zakończyć się dwa lata. Inwestycja będzie kosztowała ok. 36 mln. złotych.