Festiwal Szekspirowski w Gdańsku został oficjalnym członkiem EFA

2021-11-25 9:38
Festiwal Szekspirowski w Gdańsku został oficjalnym członkiem EFA
Autor: fot. Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Stowarzyszenie Festiwali Europejskich, to to międzynarodowa platforma, zrzeszająca największe festiwale, wyróżniające się najwyższym poziomem artystycznym, a także promujące współpracę na szczeblu lokalnym i międzynarodowym.

"Od 2015 roku European Festivals Association przyznaje EFFE Award - Europe for Festivals, Festivals for Europe. Gdański Festiwal Szekspirowski otrzymał ją w 2017. Wraz z Festiwalem Malta są jedynymi polskimi festiwalami mogącymi poszczycić się tą nagrodą." - mówi Magdalena Hajdysz, rzecznik prasowy Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.

Festiwal Szekspirowski w Gdańsku, to jeden z największych międzynarodowych wydarzeń teatralnych w Europie. Jego historia sięga 1993 roku, kiedy Fundacja Theatrum Gedanense zorganizowała pierwsze Gdańskie Dni Szekspirowskie, przekształcone w Festiwal, z okazji 1000-lecia Miasta Gdańska.

"Bardzo się cieszę, że Festiwal Szekspirowski w Gdańsku, który jest rozpoznawalną marką w Polsce i Europie, dołączył do tak prężnie działającej organizacji, jaką jest Stowarzyszenie Festiwali Europejskich." – mówi Agata Grenda, dyrektorka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Festiwalu Szekspirowskiego.

Przyjęcie gdańskiego festiwalu do EFA nastąpiło 24 listopada 2021 roku, podczas Arts Festivals Summit w Galway w Irlandii, która została wybrana Europejską Stolicą Kultury 2020.