Gdańsk. Powstał film z pomocą dla dzieci i młodzieży

2022-01-13 12:30
zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

To kolejne z działań w ramach akcji "Kochaj - nie krzywdź" prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca dzieci i młodzież do obejrzenia krótkiego filmu, którego bohaterowie podpowiadają m.in. jak ustrzec się w codziennym życiu przemocowych zachowań i jak na nie reagować. Z jednej strony pokazuje on różne sytuacje z życia dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym, z drugiej - co się liczy w kontaktach z rówieśnikami czy w życiu codziennym: wzajemna pomoc, szacunek, tolerancja, zrozumienie potrzeb drugiego człowieka.

Produkcja powstała w ramach projektu „Kochaj – nie krzywdź!", gdańskiego MOPR. Projekt zakłada podjęcie kompleksowych działań zwłaszcza profilaktycznych m.in. na rzecz dzieci, młodzieży i rodziców, przeciwdziałających problemowi agresji w rodzinie. Na zlecenie Ośrodka, przygotowali ją specjaliści Gdańskiego Stowarzyszenia „Jaś i Małgosia”. W rolach głównych wystąpiły gdańskie dzieci, przedstawiając różne scenki rodzajowe z krótkim komentarzem zarówno ekspertów, jak i swoich rówieśników.

Projekt „Kochaj nie krzywdź” dofinansowano ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”, w wysokości 90 000 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 129 100 zł.

Film można obejrzeć na stronie gdansk.pl