Jest areszt dla podejrzanego o zabójstwo na gdańskiej Żabiance

2021-11-23 12:38
Jest areszt dla podejrzanego o zabójstwo na gdańskiej Żabiance
Autor: fot. KMP w Gdańsku

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

"Kryminalni o godz. 12.30 zatrzymali poszukiwanego na Przymorzu, to 46-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Dzięki zgromadzonym przez policjantów dowodom prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa. Wczoraj sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt." - informuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Przypominamy, w minioną sobotę policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie, że w wiacie śmietnikowej jednego z bloków na Żabiance zostało znalezione ciało mężczyzny. Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie oraz zabezpieczył teren. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, policyjni technicy oraz biegły sądowy z zakresu medycyny. W trakcie czynności zostały przeprowadzone oględziny, zabezpieczono wiele śladów oraz sporządzono dokumentację fotograficzną.

Śledczy podczas swojej pracy ustalili, że ze sprawą może mieć związek jeszcze inna osoba. To 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Aktualnie trwają poszukiwania.