Kolejne fotoradary w województwie pomorskim

2021-10-25 10:10
nowe fotoradary w województwie pomorskim
Autor: fot. Facebook / Wojciecj Kankowski

Najnowsze stanęły przy DK 20 oraz drodze wjazdowej do Kartuz.

Nowe fotoradary pojawiły się pod koniec zeszłego tygodnia w województwie, także kierowcy - bądźcie uważni! Jeden z nich zainstalowano w Kartuzach, przy ul. Zamkowej. Urządzenie ma monitorować prędkość i nakłonić kierowców do ostrożnej jazdy. To wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Dwa kolejne przy drodze krajowej nr 20 w Tuchomiu (gm. Żukowo) oraz w Wieżycy, na wysokości Uniwersytetu Kaszubskiego. W Tuchomiu, fotoradar stanął przy wjeździe od strony Żukowa, tuż przy przystanku autobusowym. To miejsce wybrano nieprzypadkowo, ponieważ często dochodziło tam do niebezpiecznych sytuacji drogowych. To już drugie tego typu urządzenie, pierwsze rejestruje kierowców na wjeździe od strony Chwaszczyna.

Warto pamiętać, że zgodnie z aktualnymi przepisami prawa kierowca, który przekroczył limit prędkości i został zarejestrowany przez fotoradar, w ciągu 180 dni od dnia popełnienia wykroczenia powinien otrzymać mandat (za pośrednictwem poczty tradycyjnej z potwierdzeniem odbioru). Kara, z którą musi się liczyć to od 50/100 zł i dwóch punktów karnych do nawet 500 zł i 10 punktów karnych, w zależności od liczby przekroczonych km / godz.