Mieszkańcy Jasienia apelują o przebudowę ronda

2021-10-15 18:12
Mieszkańcy Jasienia apelują o przebudowę ronda
Autor: fot.pixabay.com

Chodzi o skrzyżowanie ulic: Jabłoniowej, Turzycowej i Leszczynowej.

Radni dzielnicy Jasień wnioskowali do władz miasta o zajęcie się sprawą od 2019 roku. I choć plan przebudowy ronda już jest, nic w tej sprawie się nie dzieje.

"Urząd Miejski deklarował zakończenie prac związanych z budową docelowego ronda do końca czerwca. Następnie okazało się, że są problemy dotyczące wykupu gruntu przez prywatnego inwestora. Ostatecznie wskazano nam termin, jakim jest koniec września." - mówi radny dzielnicy, Tomasz Komorowski.

Jak informuje Urząd Miejski w Gdańsku, rondo ma zostać przebudowane w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych. Firma, która się do tego zobowiązała realizuje w okolicach skrzyżowania swoją prywatną inwestycję.

W lipcu 2021 roku inwestor złożył wniosek o pozwolenie na zabudowę handlowo-usługową na swojej nieruchomości i mimo wezwania do usunięcia licznych braków we wniosku nadal tego nie zrobił.

"Niezależnie od tego, firma otrzymała zgodę na budowę ronda wydaną 27 sierpnia 2021 roku i może przebudować rondo. Jeżeli inwestor nadal nie będzie wywiązywał się ze swojego obowiązku, miasto mając na uwadze bezpieczeństwo kierowców i dobro lokalnej społeczności, podejmie odpowiednie kroki, aby rondo powstało." - informuje Izabela Kozicka-Prus z gdańskiego magistratu.

Słuchaj Mieszkańcy Jasienia apelują o przebudowę ronda