Policjanci z Gdańska zatrzymali złodzieja recydywistę

2021-09-29 12:43
Policjanci z Gdańska zatrzymali złodzieja recydywistę
Autor: KWP w Gdańsku

Mężczyzna miał na koncie szereg kradzieży z włamaniem. Dodatkowo był poszukiwany w celu odbycia kary ponad czterech lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do automatów z zabawkami. Sprawca zniszczył urządzenia i ukradł z nich pieniądze. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 6 tys. zł.Po przeprowadzeniu oględzin i zabezpieczeniu śladów sprawą zajęli się kryminalni ze Śródmieścia, którzy ustalili tożsamość mężczyzny.

"Szybko okazało się, że sprawca kradzieży z włamaniem do automatów jest poszukiwany i może się ukrywać." - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Podczas kontroli jednego z adresów na Olszynce, kryminalni zatrzymali 34-letniego mieszkańca Gdańska podejrzewanego o kradzież z włamaniem do automatów. Mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary 4 lat i 5 miesięcy więzienia za wcześniejsze kradzieże. Podczas pracy nad sprawą kryminalni ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie kilka innych przestępstw m.in. kradzieże z włamaniem do altanek na terenie ogrodów działkowych oraz włamanie do kontenera budowlanego. Łupem padły m.in. elektronarzędzia, kilkaset metrów przewodów elektrycznych, narzędzia budowlane oraz sprzęt elektroniczny. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na kilkadziesiąt tys. zł.

Wczoraj 34-latek usłyszał łącznie pięć zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Z uwagi, że dopuścił się on tych przestępstw w warunkach tzw. recydywy, grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.