Policjanci ze Starogardu Gdańskiego odzyskali wartą 130-tys. zł mazdę

2022-01-18 12:52
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego odzyskali wartą 130-tys. zł mazdę
Autor: fot. KWP w Gdańsku

Samochód został skradziony kilka dni temu na terenie Niemiec.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Z informacji, jakie uzyskali funkcjonariusze, wynikało, że drogą krajową nr 22 może poruszać się skradziony na terenie Niemiec pojazd.

"Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami prewencji objęli tę trasę szczególnym nadzorem. Podczas patrolowania berlinki policjanci zauważyli auto jadące od strony Chojnic. Samochodem na niemieckich numerach rejestracyjnych jechało dwóch mężczyzn." - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Kociewia, którzy podróżowali skradzionym kilka dni wcześniej autem.

W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 27-letni kierowca miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu.

Wobec podejrzanych prokuratura zastosowała dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa, a więc możliwe są kolejne zatrzymania. Za kradzież kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.