Przed nami XI Dziecięca Cecyliada św. Urszuli

2021-11-18 17:57
XI Cecyliada św. Urszuli
Autor: fot. materiały prasowe

Przegląd schol dziecięcych to okazja nie tylko do zjednoczenia grup muzycznych dzieci z całego Pomorza, ale także do spotkania w trudnym, pandemicznym czasie.

Już po raz 11. schole dzieci z Trójmiasta i okolic spotkają się, aby wziąć udział w Cecyliadzie, czyli konkursie, w którym zaprezentują swoje muzyczne umiejętności. W tym roku wystąpi dziewięć schol dziecięcych. Przesłuchania, pod okiem jury, w sobotę, 20 listopada rozpoczną się o 10:30 w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Chełmie. Po występach, o 12:30 zostanie odprawiona Msza Św. Dla wszystkich uczestników konkursu. Wyniki poznamy po Mszy Św., a sama Cecyliada zakończy się wielkim finałem, w którym wszystkie dzieci wykonają piosenkę „Tak” autorstwa zespołu Owca.

Motywem przewodnim tegorocznej Cecyliady są słowa bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Postawiłem wszystko na Maryję”. Dlatego też, każda ze schol zaprezentuje dwie piosenki, w tym jedną maryjną.

Wszyscy fani piosenek religijnych wykonanych z mocą i dziecięcym entuzjazmem mogą przyjść do kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Chełmie, chwilę przed 10:30 – warto zająć dobre miejsca. Ci, którzy z różnych przyczyn nie mogą tego zrobić – mogą oglądać transmisję na żywo, która będzie dostępna przez stronę www.patronplus.pl

PROGRAM XI Dziecięcej Cecyliady u św. Urszuli

9.30-10.15 - Rejestracja scholek

10.15 – odprawa opiekunów schol

10.20 - zajęcie wyznaczonych dla schol miejsc w kościele

10.30 - rozpoczęcie XI Dziecięcej Cecyliady u św. Urszuli

ok.12.00 – animacje dla schol, konkurs publiczności,

czas na spowiedź św.

ok.12.30 – Msza św.

ok.13.30 – ogłoszenie werdyktu Jury

Uroczysty finał: „Tak” sł. i muz. Zespół Owca

ok.14.00 - zakończenie.

Listen to "Radio Plus Gdańsk" on Spreaker.