Przedłużamy święta! - akcja Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

2021-12-29 14:30
Akcja Przedłużamy Święta Narodowego Muzeum Morskiego
Autor: fot. materiały prasowe

Muzeum zaprasza rodziny z dziećmi do swoich oddziałów. Poza zwiedzaniem wystaw, można wziąć udział w muzealnej grzej, poznać zwyczaje świąteczne i sylwestrowe na różnych kontynentach oraz skonstruować własny statek.

Tydzień pełen muzealnych niespodzianek potrwa między 28 grudnia a 2 stycznia przyszłego roku. W Spichlerzach na Ołowiance będzie można wziąć udział w grze muzealnej związanej z wystawą czasową „Do DNA” oraz przespacerować się po Muzeum z... własnym telefonem. Kody QR będą rozmieszczone w salach oddziału, będzie można je zeskanować i tak poznać historię zabytków. Przygotowano także grę rodzinną "Z Torunia nad morze". Przy wyrzuceniu odpowiedniej liczby oczek, wyruszymy w podróż po wielkoformatowej mapie polskiego wybrzeża z czasów II RP.

Atrakcje przygotowano także w Ośrodku Kultury Morskiej tuż przy popularnym Żurawiu. Tam można wziąć udział w zabawie „Śladami zimowych eksperymentów”. Skanując kody QR na wystawie „Łodzie ludów świata”, weźmiemy udział w eksperymencie związanym z regionem świata, z którego pochodzi dana łódź. Zwiedzający wystawę otrzymają też karty z krótkim opisem zwyczajów świątecznych w wybranym regionie świata oraz instrukcją wykonania domowej zabawki z papieru lub materiałów ekologicznych.

Wszystkie wydarzenia zaplanowano w dniach od 28.12.2021 – 02.01.2022 roku w godzinach otwarcia wystaw, tj. 10.00-16.00, a w środę 13.00-16.00.

SPICHLERZE NA OŁOWIANCE• Gra muzealna związana z wystawą czasową „Do DNA” – wystawa czasowa• Świąteczna ścieżka edukacyjna z kodami QR – wystawa stała• Rodzinna gra wielkoformatowa pt. „Z Torunia nad morze” – Arsenał w Spichlerzach

OŚRODEK KULTURY MORSKIEJ - wystawa „Łodzie ludów świata”• „Śladami zimowych eksperymentów” • Zwyczaje świąteczne i sylwestrowe na różnych kontynentach• „Statek z origami”