Rusza przebudowa dworca w Pucku

2021-11-25 11:48
Wizualizacja dworca - wnętrze
Autor: fot. PKP S.A.

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

"Pierwszą widoczną zmianą po przebudowie dworca będzie wygląd elewacji. Odzyska ona swój historyczny ceglany wygląd. Renowacji poddane zostaną wykonane z cegły łukowate nadproża umiejscowione nad oknami i drzwiami. Na wzór historycznych odtworzone zostaną także okna i drzwi." - informuje Bartłomiej Sarna z Polskich Kolei Państwowych S.A.

W ramach prac przewidziano także dostosowanie budynku do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

"Nowymi elementami będą ścieżki prowadzące z polami uwagi, oznaczenia w alfabecie Braille’a oraz mapy dotykowe z planem dworca. W projekcie przebudowy zaplanowano również wprowadzenie przy okienkach kas biletowych urządzeń wzmacniających sygnał aparatów słuchowych, obniżenie blatów umożliwiające obsługę osób na wózkach, a także przystosowanie toalet." - dodaje Bartłomiej Sarna.

Łączny koszt przebudowy dworca w Pucku to prawie 11 mln złotych. Planowany termin zakończenia inwestycji to pierwsza połowa 2023 roku.